Hejtman předal ceny vítězům soutěže zabývající se bezpečností na internetu

Hejtman předal ceny vítězům soutěže zabývající se bezpečností na internetu
Na krajském úřadě se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů soutěžního online kvízu projektu „Kraje pro bezpečný internet“. Cílem projektu, který je iniciativou Asociace krajů ČR pod záštitou Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Ceny výhercům předal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek spolu se zástupcem firmy Microsoft, partnerem projektu.

„Žijeme v době, kdy pohyb na internetu je pro většinu populace naprostou samozřejmostí. Mladší generace si své životy bez připojení k síti ani neumí představit. Jsem proto velmi rád, že se tato soutěž zaměřuje právě na bezpečí pohybu na internetu a představuje reálné situace, se kterými se uživatelé mohou setkat. Pomáhá jim vnímat i možná nebezpečí, která na ně mohou v prostředí internetu číhat. Potěšující je také informace, že počet účastníků v soutěži z Karlovarského kraje opět předčil některé lidnatější kraje. Vítězům ještě jednou gratuluji, protože v soutěžním kvízu dokázali, že jejich znalosti z oblasti internetové bezpečnosti jsou na velmi vysoké úrovni,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Do letošního ročníku soutěže se aktivně zapojilo 13 krajů České republiky. Kvíz byl určen pro žáky základních a středních škol a soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích:  8–12 let a 13+. Úkolem účastníků bylo zodpovědět 20 zadaných otázek. Z úspěšných řešitelů byla vylosována šestice vítězů. Nadstavbu představoval Kvíz PLUS, kde na soutěžící čekalo dalších deset otázek. Pět studentů s nejrychlejším časem se kvalifikovalo do krajského finálového kola, z něhož vzešel vítěz, jenž bude Karlovarský kraj reprezentovat v celorepublikovém finále Kvízu PLUS, a to 14. června v Praze.

„Aby se do on-line kvízu zapojilo co nejvíce žáků z Karlovarského kraje, byla letos připravena ještě soutěž pro školy. Ceny v podobě poukazů na nákup vybavení či pomůcek souvisejících se zajištěním a zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci na internetu ve škole mohla získat jedna základní škola a jedna střední škola s nejvyšším počtem úspěšných řešitelů. Právě počet přihlášených soutěžících jednoznačně dokazuje, že vyhlášení nadstavbové soutěže mělo správný efekt,  “ doplnila manažerka prevence kriminality Odboru bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje a koordinátorka projektu Tereza Pásková.

Vítězové soutěže získali ceny v podobě produktů od společnosti Microsoft, drobnou elektroniku, tašky s propagačními předměty projektu a Karlovarského kraje a poukázky na nákup do internetového obchodu Alza.cz.

Výsledky:

On-line kvíz

Kategorie 8-12 let

Jaroslav Kopecký, Základní škola Karlovy Vary, Konečná 25

Vojtěch Kesner, Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

Karolína Tatarová, Základní škola J. A. Komenského Chodov

Kategorie 13+

Martin Pikl, Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

Tereza Hauserová, Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

Darja Fedunova, Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

Kvíz PLUS

1. Jan Majnek, Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

2. Veronika Tomášková, Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum

3. Milan Ščislák, Integrovaná stření škola technická a ekonomická Sokolov

4. Daniel Štefela, Integrovaná stření škola technická a ekonomická Sokolov

Soutěž škol

Kategorie základní škola

Základní škola Karlovy Vary, Konečná 25

Kategorie střední školy

Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum


Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!